A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Email_model has a deprecated constructor

Filename: models/email_model.php

Line Number: 14

YAĞ VE PETROL TEMİZLİĞİ - Soylu
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.Daha fazla bilgi için tıklayın KAPAT

YAĞ VE PETROL TEMİZLİĞİ

ECOPOMEX & ACTIPONCE: PETROL HİDROKARBON TEMİZLEYİCİ

Ecopomex petrol ve hidrokarbonlar gibi, tüm mineral ve bitkisel yüzücü sıvı maddeleri, su ve atıksu ortamlarından ayıran mineral bazlı işlenmiş su itici (hidrofobik) geri kazanılabilen sorbent ve filtre malzemesidir. Granül formunda her türlü sektöre uygun ambalaj içerisine girebilen, depolama koşullarında dahi yangına dayanıklı bir emici sorbent veya arıtma malzemesidir.

Ecopomex ürünlerimiz deniz kazalarında aşağıdaki şekillerde kullanıma sunulmaktadır.   

1.Granül halinde,
2.Emici ped şeklinde,
3.Rulo sargı çeşitli uzunlukta halı şeklinde,
4.Emici yastık şeklinde,
5.Uzunlamasına sosis şeklinde,
6.Bloklar gibi özel şekillerde
ØKalın Granüller Ecopomex (4-50 mm) su ile karışmış, Petrol türevi madeni yağ, ham petrol mazot v.s  materyallerin sudan ayırılmasında kullanılmaktadır.

Daha detaylı bilgi alabilmek için www.ecopomex.com sitemizi tıklayınız. 

 

     

GEMİ KAZALARI, PETROL VE AKARYAKIT SIZINTILARI

• Deniz kazalarında, akaryakıt sızıntılarında, limanlarda, iç sularda, petrol platformlarında yani petrol türevlerinin kullanıldığı her yerde emici sorbent ürünlerimizle hizmet vermekteyiz.

• Ecopomex emme kapasitesi petrol ve yağ ile dolsa dahi uzun süre su yüzeyinde batmadan durabilen bir malzemedir.

• Ecopomex ürünleri, her türlü rüzgarlı ve dalgalı koşullarda kullanılabilen ve emdiği petrol, akaryakıt ve yağları içine hapseden ve geri bırakmayan bir malzemedir.

• Ecopomex’in en önemli özelliği, emici sorbent olarak emme kapasitesi dolana kadar malzemenin tekrar tekar kullanılbilmesi, emme kapasitesi doluncada geri kazanılabilmesidir.

HİDROKARBON/YAĞ ARITMA

• Ecopomex ürünleri arıtma tesislerinin su ortamlarında serbestçe, askıda hareket edebilen veya filtre olarak petrol /akaryakıt (hidrokarbon) veya bitkisel kökenli yüzücü sıvı maddeleri tutma malzemesi olarak hizmet vermektedir .

• Ayrıca filtre malzemesi olarak, Actiponce markası adı altında su da renk, koku, tat, bulanıklık gibi istenmeyen parametrelerin giderilmesinde kullanılabilecek bir arıtma malzemesi olarak hizmet vermektedir.

IZGARA VE KANALIZASYON HATLARI

• Ecopomex ürünleri ile fabrika, araba yıkama tesisleri, atölyelerde ve otoban yağmur suyu hatlarına ızgaralara yerleştirilmek sureti ile kaynağında yağ ve hidrokarbonları tutarak arıtma tesislerinin yükünü düşürmekte ve çevre kirlenmesinin önüne geçmektedir.

IN-SITU YANMA

• Özel üretim Ecopomex ürünümüzle, denizlerde ve büyük göllerde meydana gelen kazalar sonucunda saçılan, petrol ve hidrokarbonlar gibi, yüzücü ve yanıcı sıvı maddeleri, sahile ulaşmadan, su yüzeyinden in-situ yakma ile temizlenmesi yönteminde, yanmanın daha verimli, az dumanlı, su yüzeyini ve deniz tabanını katran olmadan daha temiz kalmasını sağlayan, yüksek sıcaklığa dayanımlı su itici (hidrofobik) geri kazanılabilen in-situ yakma medyası olarak hizmet vermektedir.

ECOPOMEX

• Ar-Ge Desteği: OSEO/ANVAR
Başarılı Testler: Lyonnaise des Eaux (Suez) GIPM (Akdeniz Deniz Kazası Müdahale Timi Üyesi

Teknolojik Antlaşmalar:

IFP (Fransa Petrol Enstitüsü)

Cedre(Centre of Documentation, Research and Experimentation on Accidental Water Pollution)

AR-GE BİRİMİMİZ

Yaptığımız çalışmalardaki başarılarımızın kaynağını Ar-Ge birimimiz ve ona bağlı Laboratuvarlarımızdan almaktayız. Ar-Ge çalışmaları kapsamında Tübitak onaylı 3 projemiz başarı ile tamamlanmıştır.

Yurtdışı Ar-Ge Çalışmalarımız

1. Proje:

IFP (Fransa Petrol Enstitüsü) ile birlikte ürünün çevreci yöntemlerle üretilmesinin sağlanması çalışmaları.

2. Proje:

Cedre: (Centre of Documentation, Research and Experimentation on Accidental Water Pollution) In-situ yanma medyasının geliştirilmesi.

AR&GE Desteği OSEO/ANVAR Fransa: Ürünün geliştirilip satış aşamasına getirilmesinin sağlanması.

TÜBİTAK PROJELERİMİZ

1. Proje:

Proje Numarası : 7120578

Proje Numarası : Okyanus ve Denizlerdeki Petrol Sızıntılarıyla Mücadelede; Ponza Bazlı ve Çevreci, Yeni In-Situ Yakma Absorban Materyali Geliştirilmesi

2. Proje

Proje Numarası : 7100702

Proje Adı : Gemilerin Sintine Sularının ve Otel Yerleşkelerindeki Evsel Atık Suların Arıtılması Amacıyla Pomza Bazlı Çevreye Dost Filtrasyon Sistemleri Geliştirilmesi

3. Proje

Proje Numarası : 7140852

Proje Adı : Yeni Nesil Pomza Bazlı Insitu Burning Boom Bariyeri Geliştirilmesi Çalışması