A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Email_model has a deprecated constructor

Filename: models/email_model.php

Line Number: 14

ÇEVRE VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK - Soylu
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.Daha fazla bilgi için tıklayın KAPAT

Çevrenin önemini biliyoruz ve çevre ile dost hareket ediyoruz

Ürettiğimiz ponza ekolojik üretime tartışmasız en iyi örnektir.Bu sayede ürünlerimizi satın alan müşterilerimizin çevre ve sürdürülebilirlik endeksleri artar. Çünkü ürünlerimizi tercih etmelerinden itibaren çevreyle dost geri dönüşebilir bir ürüne sahip olurlar ve enerji maliyetlerini ürünlerin kullanımı ile birlikte anlamlı bir şekilde düşürürler.

Madenlerdeki tek emisyon kaynağımız maden ocağı işletmeciliğinde kullanılan akaryakıt ve elektrik enerjisidir. Ürünlerimiz enerji tasarrufu sağlayacak şekilde üretilir.

Günümüzde , ponza saflaştırma tesislerimizde havalı ayırıcılar tarafımızdan tercih edilmekte ve kullanılmakta olup,sulu sistemlerde ise su tüketimi nerdeyse yok denecek kadar azdır. Bu sayede ponza saflaştırma tesislerimizde su kullanılmamaktadır. Bu sayede tesisimizde su ve atıksu kaynaklı kirletici çıkışı olmamaktadır. Maden işletmemizden çıkartılan malzemelerin hepsi sektörüne göre farklı alanlarda kullanılmaktadır.

Ponza dışındaki malzemede drenaj, peyzaj, yol malzemesi olarak kullanılır. Böylelikle üretim içerisinden atık malzeme çıkmaz.

Madencilik faaliyetlerimiz açık işletme madenciliği şeklindedir. Madencilik faaliyetimizin sona erdiği bölgede sıyırdığımız toprak tabakasını tekrar sererek bölgeye tarımsal veya mera özelliği geri kazandırılır.

Geniş alanlara hizmet veren ürünlerimiz içinde üretiminde ısıl işlem gerektiren ürünlerimizde gereken enerji ihtiyacı elektrik ve LPG gibi çevre ile dost enerji kaynaklarından sağlanmaktadır. Ayrıca da çevre ve sürdürülebilirlik politikamıza uygun üretimde kullanılan makine ve ekipmanların düşük enerji tüketen türleri tercih edilmektedir.

Ekolojik bilançomuz;

  • Hammaddeler doğaya zarar vermeden çıkartılmaktadır
  • Üretimlerimiz çevre dostudur; düşük enerji tüketimi ile üretim gerçekleşir ve “sıfır atık” oluşur.
  • Ürünlerimizin işlenmesi esnasında insanlara ve doğaya zarar vermez
  • Ürünlerimiz tamamıyla geri dönüştürülebilir bir malzemedir.
  • Ürünlerimizin kullanımı ile birlikte özellikle yapı sektöründe elde edilen enerji tasarrufu ile CO2 emisyonu azaltmaktadır.
  • Çevre ve Arıtma Sektöründe kullanılan ürün türlerimiz tesis verimliliklerini arttırmakta enerji ve su tasarrufu sağlamaktadır.