A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Email_model has a deprecated constructor

Filename: models/email_model.php

Line Number: 14

MİKRONİZE VE AŞINDIRMA - Soylu
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.Daha fazla bilgi için tıklayın KAPAT

MİKRONİZE VE AŞINDIRMA

Parlatma ve Aşındırma Amaçlı Ponzalar

Ponzataşı, yaygın olarak kullanılan sanayi tipi bir aşındırıcıdır.

Ponza, mohs ölçeğinde 5.5 – 6 arasında sertliğe sahip bir madendir.  Bu da yüzeye zarar vermeden son parlatmada kullanılmak için yumuşak bir aşındırmaya ihtiyaç duyulan birçok endüstriyel ve tüketici uygulamalarında güvenle kullanılabileceği anlamına gelir.

Ponza, ultra ince toz haline getirilebilir, bu halde dahi gevrekliği sayesinde aşındırıcı özelliğini korur.

Ponza taşı aşağıdaki sektörlerde kullanılmaktadır;

Cam,

Elektronik,

Metal,

Deri,

Ahşap,

Düğme.

ELEKTRONİK

Özel teknikler kullanarak ürettiğimiz ürünlerimizle elektronik sektörüne hizmet vermekteyiz. Teknik ekibimizle kuracağınız iletişim neticesinde alana uygun çözümler tarafımızca sağlanmaktadır.

AŞINDIRMA DİSKLERİ

Özel teknikler kullanarak ürettiğimiz ürünlerimizle aşındırma disklerinin imalatı ve kullanımı sektörüne hizmet vermekteyiz. Kullanılan alanlara ve üretim aşamalarına göre en uygun çözümleri teknik ekibimizle temasa geçerek sağlayabilirsiniz.

DİŞ HEKİMLİĞİ

Ponza, protez hazırlama sırasında diş hekimliğinde kullanılır. Ponza tozu, dişlerin yüzeyinde kullanılabilir. Ancak kaba ponzanın laboratuar alanında kullanımı sınırlıdır. Parçacık büyüklüğüne göre bir aşındırma veya cilalama malzemesi olarak kullanılabilir; yüzeyi temizleyip parlatmaya yarar.

Ayrıca oral hijyen macunlar, profilaksinin macunlar ve diş parlatma bileşiklerinde kullanılmaktadır.

YÜZ MASKELERİ, PEELING, EL SABUNLARI

Kozmetik ovma malzemelerinde ponza kullanımı oldukça yaygındır. Yüz maskelerinde ve topuk ovmada kullanıldığında ölü ve pürüzlü deriyi atarken taze ve canlanmış bir derinin çıkmasını sağlayan nazik bir pullanmayı önleyici olarak kullanılır. Ponza, ellerden endüstriyel atıkların tamamen temizlenmesini sağlayan endüstriyel el sabunlarında kullanılmak için mükemmel bir malzemedir. Benzersiz fiziksel yapısı sayesinde ponza pürüzsüz ama enerjik bir aşındırıcı etkiye sahiptir.

HAFİF YALITKAN HARÇLAR VE ALÇILAR

Soylu ponza, hafif, yalıtkan, ses yutucu harç, alçı ve sıva üreticilerinin bize ileteceği beklentilerine uygun mikronize ponza hammaddesi temini sağlamaktadır.

OTOMOTİV SEKTÖRÜ

Özel teknikler kullanarak otomotiv sanayinin çeşitli alanlarına kullanım olanağı sağlayan ürünlerimizle sektöre hizmet vermekteyiz. Teknik ekibimizle temasa geçmeniz durumunda alana uygun ürün seçenekleri sunmaktayız.